Naprawa laptopów bez tajemnic.

Miejscem, dzięki któremu możesz nauczyć się napraw laptopów to zdecydowanie kanał Marcin Wacławek. Dzięki materiałom na kanale poznasz szczegółowo zasady działania przetwornic. Także naprawy obwodów zasilania nie będą już problemem. Dla każdego pasjonata elektroniki to świetna baza wiedzy na temat laptopów.

Autor o sobie

Nazywam się Marcin Wacławek, znam się na wszystkim, co jest zasilane prądem i opowiem o tym w moich filmach. Od lat zajmuję się elektroniką cyfrową od strony praktycznej. Pasjonuję się techniką i technologią. Wszystkie zabawki, które dostawałem, rozkładałem na czynniki pierwsze. Z czasem udawało mi się je także składać, niektóre nawet działały. W wieku 10 lat rozłożyłem, wyremontowałem i złożyłem (oczywiście w asyście Taty) silnik spalinowy – i działał :) I tak mi zostało do dziś. Jeśli coś jest zaprojektowane przez człowieka, to jest duża szansa, że da się to naprawić :) Po latach czynnego funkcjonowania w branży elektronicznej, mam mnóstwo przemyśleń, własne zdanie i nie zawaham się z Wami nim podzielić. Uprzedzam – nie zawsze będzie milusio, często kontrowersyjnie, z przymrużeniem oka i z dużą dozą sarkazmu i (auto-)ironii :)

W internecie

https://www.youtube.com/channel/UCuOZVaJK-F5iQ9wEivSkuvA
https://www.facebook.com/sekretyserwisu/
https://www.instagram.com/mwaclawek/

1 komentarz do “Naprawa laptopów bez tajemnic.”

  1. Witam Marcin
    Podobnie jak ty ja bawilem sie tymi cackami technicznymi i juz w wieku 6 lat poukrecalem wszystkie lampy w odbiorniku radiowym Stolica w poszukiwaniu ludzi , w wieku 14 lat zbudowalem odbiornik tranzystorowy . Po tem szkola tech. elektroniczne w latach 70-tych i tak polecialo .Pierwszy komputer PC Pentium -100 sam skleilem z czesci z bazaru .Potem emigracja do Kanady gdzie na nowo edukacja ale juz od strony industrial czyli VFD czy PLC HMI i SCADA nikt tu nie naprawial komputerow , po kilku latach kupowalo sie nowy a ewentualnie stary z dobrym oprogramowaniem odkladalo sie ale zwykle ladowaly na recycling .
    Jestes pasjonatem , lubisz to co robisz a to juz naprawde szczescie ,
    Juz jestem na emeryturze bawie sie cos tam naprawiajac w dlugie zimowe wieczory , a ostatnio dal mi w kosc zasilacz labolatoryjny gdzie jest +/- 40V firmy BK USA .
    Dlatego odkrylem twoj sympatyczny kanal gdzie jasno opisales dzialanie przetwornic , potrzebowalem innego spojrzenia na ten temat , fajnie ze edukujesz ludzi ,
    W miedzy czasie kupilem drugi zasilacz i uklad scalony do sterowania tranzystorow IRF.Wiec jak sie uda uratowac ten zepsuty zasilacz to bede mial dwa .
    W moim domowym lab elektronicznym mam dosc duzo sprzetu pomiarowego np Oscyloskop 6GHz jakies inne 5 oscyloskopow czy generatory itd…
    Posiadam urzadzenia do kalibracji ktore pozostaly mi jeszcze z pracy zawodowej np do RTD ,Pressure Cal. czy 4-20 mA itd .
    I teraz bawie sie w dlugie zimowe wieczory w dziwnym okresie Covid 19 .
    Chcialbym miec z toba kontakt email , mozemy powymieniac sie doswiadczeniami .
    Tyle narazie pozdrawiam Ziggy zkopanski@gmail.com

    Odpowiedz

Dołącz do rozmowy

Witaj na moim blogu, gdzie elektronika i oprogramowanie to główne tematy. Jako osoba za sterami tego miejsca, dążę do dostarczania wartościowych treści. Twoje komentarze stanowią dla mnie napęd do ciągłego doskonalenia. Ciekawią mnie Twoje myśli, pytania i osobiste doświadczenia związane z tym fascynującym światem. Przeglądając wpisy, na pewno masz wiele pomysłów i opinii. Nie krępuj się, podziel się nimi poniżej. Każdy komentarz to nie tylko opinia zwrotna, ale także początek inspirującej dyskusji.