Wzmacniacz lampowy AU-70 PRO

Wzmacniacz lampowy AU-70 PRO to jeden z wielu projektów opierający się na wzmacniaczu Sansui AU-70 z lat sześćdziesiątych. To szaleństwo zaczęło się od kanału Reduktor Szumu na YouTube. Kiedy w jednym z materiałów autor kanału zaczął wychwalać oryginalny wzmacniacz Sansui AU-70 pod względem jego walorów dźwiękowych. Za jakiś czas okazało się, że sam autor postanowił zamienić słowa w czyny, prezentując zbudowany przez niego wzmacniacz. Urządzenie miało być oparte, zbliżone budową i działaniem do oryginalnego AU-70. Od tamtego czasu pojawiły się także projekty innych użytkowników forum Audiostereo, na którym to powstał wątek dedykowany tym projektom.

W pierwszej chwili miałem wielką ochotę zbudować i sprawdzić tę konstrukcję jednak skutecznie odłożyłem to w czasie z powodu braku odpowiednich funduszy i czasu. Niemniej jednak nie żałuję, że dopiero teraz buduję wzmacniacz. Jak się okazało, przez ten czas wykryto kilka błędów i naprawiono problemy wieku dziecięcego. Do tego ominęło mnie, całe zamieszanie z trafami, z czego jestem bardzo szczęśliwy.

Niemniej jednak nadszedł ten czas i buduję wersję na płytkach AU-70 PRO użytkownika madras z forum Audiostereo. Gdy już zbuduję i znajdę więcej czasu. Postaram się napisać artykuł, dzieląc się spostrzeżeniami z budowy, jak i moim subiektywnym odbiorem brzmienia.

Link do wątku na forum Audiostereo – https://www.audiostereo.pl/topic/152864-klon-sansui-au-70-reduktor-szumu

Dołącz do rozmowy

Witaj na moim blogu, gdzie elektronika i oprogramowanie to główne tematy. Jako osoba za sterami tego miejsca, dążę do dostarczania wartościowych treści. Twoje komentarze stanowią dla mnie napęd do ciągłego doskonalenia. Ciekawią mnie Twoje myśli, pytania i osobiste doświadczenia związane z tym fascynującym światem. Przeglądając wpisy, na pewno masz wiele pomysłów i opinii. Nie krępuj się, podziel się nimi poniżej. Każdy komentarz to nie tylko opinia zwrotna, ale także początek inspirującej dyskusji.