DENON PMA-980R

Objawy uszkodzenia:

Wzmacniacz DENON PMA-980R nie uruchamia się, jedyna reakcja to pojawiające się co jakiś czas wariacje kontrolek od selektora wyboru źródła oraz selektora złącz kolumn i przekaźników.

Opis uszkodzenia:

Po dokonaniu pomiarów napięć okazało się uszkodzone zasilanie 6V. Na wejściu stabilizatora 7806 napięcie wyniosło 57V a na wyjściu 4V. Okazał się uszkodzony tranzystor 2sd1913, który to powinien zasilać stabilizator 7806 napięciem 14.8V zamiast 57V. Wymieniony został kondensator C617 oraz C611, które utraciły swoją nominalną pojemność.

pma980r_6V_sm

Wyczyszczono selektory wyboru źródła, wyjść głośników.

Wyregulowano prąd spoczynkowy.

bias_980R

Galeria:

Dołącz do rozmowy

Witaj na moim blogu, gdzie elektronika i oprogramowanie to główne tematy. Jako osoba za sterami tego miejsca, dążę do dostarczania wartościowych treści. Twoje komentarze stanowią dla mnie napęd do ciągłego doskonalenia. Ciekawią mnie Twoje myśli, pytania i osobiste doświadczenia związane z tym fascynującym światem. Przeglądając wpisy, na pewno masz wiele pomysłów i opinii. Nie krępuj się, podziel się nimi poniżej. Każdy komentarz to nie tylko opinia zwrotna, ale także początek inspirującej dyskusji.