Zresetowanie hasła do biosu w terminalu Winterm 9150 SE

Był taki okres, w którym dużo ludzi zakupiło terminale Winterm 9150 SE. Niestety w większości okazało się, że terminale mają hasła w biosie, których nikt nie zna. Dla większości z nas, żeby terminal był w pełni pożytecznym urządzeniem, musi mieć dostęp do funkcji uruchamiania systemu z pamięci masowej USB, niestety przez nieznane hasło w biosie nie możemy sobie tego ustawić. Lekarstwem dla wszystkich jest poniższy artykuł, który rozwiązuje ten problem.

Ustawienie domyślnego hasła w biosie w terminalu Winterm 9150 SE. W większości przypadków terminal ma domyślnie ustawione uruchamianie systemu przez PXE. W takim przypadku pozostaje nam aktualizacja biosu.

Wgranie biosu do Winterm 9150 SE:

  • Ściągamy specjalnie przygotowane pliki z zawartością biosu.
  • Uruchamiamy serwer DHCP ( jako opcję pliku bootowalnego wpisać pxelinux.0 ) i TFTP na komputerze. Możemy to zrealizować programem tftpd32.

Przykładowa konfiguracja tftpd32

  1. Uruchamiamy program i wskazujemy folder tftproot.
  2. Ustawiamy statycznie adres IP komputera na 192.168.2.1 oraz konfigurujemy serwer jak na poniższych obrazkach.
Okienko programu Tftpd32
Okienko programu Tftpd32

Podłączamy terminal do komputera i jeżeli wszystko poprawnie skonfigurowaliśmy, zacznie się proces aktualizacji biosu, który trwa parę sekund. Po aktualizacji domyślnym hasłem jest, Fireport.

Pliki do pobrania

Dołącz do rozmowy

Witaj na moim blogu, gdzie elektronika i oprogramowanie to główne tematy. Jako osoba za sterami tego miejsca, dążę do dostarczania wartościowych treści. Twoje komentarze stanowią dla mnie napęd do ciągłego doskonalenia. Ciekawią mnie Twoje myśli, pytania i osobiste doświadczenia związane z tym fascynującym światem. Przeglądając wpisy, na pewno masz wiele pomysłów i opinii. Nie krępuj się, podziel się nimi poniżej. Każdy komentarz to nie tylko opinia zwrotna, ale także początek inspirującej dyskusji.