Gniazdko Smart IGBA2

Gniazdko Smart IGBA2 okazało się najbardziej niechlubnym urządzeniem elektrycznym czy elektronicznym posiadanym w moim życiu, ponieważ podziałało zaledwie dwa miesiące i to w podwójnym wykonaniu. Ponieważ zakupiłem dwie sztuki. Ciekawe czy to przypadek? Teraz skupie się krótko opisać naprawę gniazdka.

Zacznę od dostania się do wnętrza skorupy, w tym wypadku wystarczył nożyk do tapet oraz średniej ilości siły. Na szczęście nie była zbyt mocno sklejona. Po zdjęciu pokrywy gniazdka od razu ukazała się przyczyna jego niemocy. Jedna z beczułek miała ochotę się rozdymać. Tak więc jej wymiana doprowadziła do powrotu pełnej sprawności gniazdka.

Jednak żeby takiej wymiany dokonać, muszę wykręcić dwie śrubki oraz rozlutować dwa bolce wtyku. Do tego wypada uwolnić płytkę od blaszki uziemiającej i możemy spróbować wyciągnąć tę całą konstrukcję. Teraz jesteśmy gotowi do wymiany beczułki. Po wymianie wszystko z powrotem składam do kupy i ciesze się z jego funkcjonowania.

Dołącz do rozmowy

Witaj na moim blogu, gdzie elektronika i oprogramowanie to główne tematy. Jako osoba za sterami tego miejsca, dążę do dostarczania wartościowych treści. Twoje komentarze stanowią dla mnie napęd do ciągłego doskonalenia. Ciekawią mnie Twoje myśli, pytania i osobiste doświadczenia związane z tym fascynującym światem. Przeglądając wpisy, na pewno masz wiele pomysłów i opinii. Nie krępuj się, podziel się nimi poniżej. Każdy komentarz to nie tylko opinia zwrotna, ale także początek inspirującej dyskusji.