Hartke model 3500

Wzmacniacz Hartke model 3500 trafił na warsztat z objawami zanikania-wyłączania dźwięku. Zostały na nowo przelutowane niepewne spoiwa lutownicze, aby wyeliminować zimne luty. Wyregulowano napięcie DC na wyjściu głośnikowym, ustawiono prąd spoczynkowy. Niektóre potencjometry wymagały wymiany lub przeczyszczenia.

Regulacje:

Pomiaru biasu dokonujemy na punktach TP301, TP302 oraz ustawiamy perkiem (rezystor nastawny) SVR302. Po około 10 minutach, gdy wzmacniacz ustabilizuje się, wartość powinna wynosić 2,5 mV.

DSC_02211

Napięcie stałe na wyjściu wzmacniacza regulujemy perkiem SVR301.

DSC_02261

Pomiar:

Pomiar mocy przy obciążeniu 8 Ohm

Moc wzmacniacza to ponad 300W!

Pliki:

hartke-ha-3500-amp-circuit-diagram 2000_3500_manual

Galeria:

Dołącz do rozmowy

Witaj na moim blogu, gdzie elektronika i oprogramowanie to główne tematy. Jako osoba za sterami tego miejsca, dążę do dostarczania wartościowych treści. Twoje komentarze stanowią dla mnie napęd do ciągłego doskonalenia. Ciekawią mnie Twoje myśli, pytania i osobiste doświadczenia związane z tym fascynującym światem. Przeglądając wpisy, na pewno masz wiele pomysłów i opinii. Nie krępuj się, podziel się nimi poniżej. Każdy komentarz to nie tylko opinia zwrotna, ale także początek inspirującej dyskusji.