Port szeregowy (RS232) w TP-Link TL-WR841N V7.2

  1. Schemat układu
  2. Wyprowadzenia gniazda rs232
  3. Układ zasilania
  4. Opis złącza w ruterze
  5. Konsola rs232

Schemat układu

Wyprowadzenia gniazda rs-232

Układ zasilania

W schemacie powyżej widać, że potrzebuję układ zasilić napięciem 5V. W tym celu zbuduję prosty układ oparty na stabilizatorze napięcia 7805.

Opis złącza w ruterze

TX – transmisja danych
RX – odbiór danych
GND – masa
VCC – zasilanie 3.3V (w tym przypadku niewykorzystywane)

Zasilenie w routerze możemy wykorzystać, stosując układy pracujące z napięciem 3.3V, wtedy nie musimy robić dodatkowego zasilania 5V.

Wiele źródeł podaje, że trzeba połączyć TX z VCC 3.3V poprzez rezystor 10k. Wówczas nie występują przekłamania (krzaki). Ja od razu zrobiłem takie połączenie, więc nie wiem, czy w tym przypadku bez tego rezystora jest ok.

Konsola rs-232

Połączyć się z konsolą możemy w Windowsie jak i w Linuksie za pomocą programu PuTTY. Prędkość transmisji ustawiamy na 115200.

Dołącz do rozmowy

Witaj na moim blogu, gdzie elektronika i oprogramowanie to główne tematy. Jako osoba za sterami tego miejsca, dążę do dostarczania wartościowych treści. Twoje komentarze stanowią dla mnie napęd do ciągłego doskonalenia. Ciekawią mnie Twoje myśli, pytania i osobiste doświadczenia związane z tym fascynującym światem. Przeglądając wpisy, na pewno masz wiele pomysłów i opinii. Nie krępuj się, podziel się nimi poniżej. Każdy komentarz to nie tylko opinia zwrotna, ale także początek inspirującej dyskusji.