Przetwornik cyfrowo-analogowy WM_DAC Mk2

Przetwornik zaprojektowany przez Robertusa i Pkrecza, użytkowników forum audiostereo. Przy projektowaniu płytki autorzy brali pod uwagę takie założenia jak:

Sercem przetwornika jest znakomity układ Wolfsona WM8742.   Niektóre rozwiązania opierają się na świetnym, hi-endowym przetworniku Linn Klimax.

W swoim egzemplarzu zastosowałem układ WM8741. Jako odbiornik zastosowano układ  Wolfson WM8804, jeden z najlepszych układów tego typu. Dzięki temu układowi zmniejszany jest jitter samego sygnału.

Analogówka zaprojektowana w oparciu o świetny odtwarzacz cd MBL 1521. Opiera się na dwóch parach układów NE5534 i AD797. Do tego starannie dobrane wartości poszczególnych elementów przez autora projektu. Wszystko to zaowocowało uzyskaniem dźwięku wysokiej jakości oraz wspaniałe brzmienie.

Przetwornik posiada wejścia S/PDIF koaksjalne oraz optyczne akceptujące źródło 44,1 kHz-192 kHz do 24 bitów.

Dołącz do rozmowy

Witaj na moim blogu, gdzie elektronika i oprogramowanie to główne tematy. Jako osoba za sterami tego miejsca, dążę do dostarczania wartościowych treści. Twoje komentarze stanowią dla mnie napęd do ciągłego doskonalenia. Ciekawią mnie Twoje myśli, pytania i osobiste doświadczenia związane z tym fascynującym światem. Przeglądając wpisy, na pewno masz wiele pomysłów i opinii. Nie krępuj się, podziel się nimi poniżej. Każdy komentarz to nie tylko opinia zwrotna, ale także początek inspirującej dyskusji.