Uruchomienie instalatora Windows z pamięci USB

Czasem zachodzi potrzeba instalacji systemu z nośnika USB. Powodów może być wiele, jednym z nich może być brak urządzenia optycznego w komputerze albo jego awaria. Instalacja z USB także przebiegnie szybciej niż z tradycyjnego nośnika. Dlatego że dzisiejsze nośniki USB osiągają szybsze oraz stałe transfery niż nośniki optyczne. Z niniejszego poradnika dowiesz się jak szybko i skutecznie stworzyć taki nośnik.

1. Pobieramy program WinToFlash ze strony http://wintoflash.com/download/en/.

2. Kopiujemy zawartość płyty Windows na dysk twardy.

3. Rozpakowujemy program i uruchamiamy go. Akceptujemy warunki licencyjne i uruchamiamy kreatora.

4. W polu Windows pliki trasy wybieramy lokalizacje płyty skopiowanej na naszym dysku twardym. W polu USB wybieramy nasz nośnik USB.

5. Potwierdzamy treść licencji Windows oraz ostrzeżenie dotyczące sformatowania nośnika USB. Program rozpocznie tworzenie bootowalnego nośnika USB z Windowsem.

6. Po udanym zakończeniu pracy programu możemy zrestartować komputer, ustawić w BIOS‘ie prawidłową kolejność bootowania napędów i zacząć instalacje Windows. Tych którzy chcą się dowiedzieć więcej na temat samej instalacji Windows zapraszam do artykułu Instalacja Windows.

Dołącz do rozmowy

Witaj na moim blogu, gdzie elektronika i oprogramowanie to główne tematy. Jako osoba za sterami tego miejsca, dążę do dostarczania wartościowych treści. Twoje komentarze stanowią dla mnie napęd do ciągłego doskonalenia. Ciekawią mnie Twoje myśli, pytania i osobiste doświadczenia związane z tym fascynującym światem. Przeglądając wpisy, na pewno masz wiele pomysłów i opinii. Nie krępuj się, podziel się nimi poniżej. Każdy komentarz to nie tylko opinia zwrotna, ale także początek inspirującej dyskusji.