Denon DRA-365RD

Denon DRA-365RD to amplituner budżetowy, który potrafi ładnie zagrać. Na rynku wtórnym jego cena waha się pomiędzy 200 – 300 zł. Dlatego jest dobrym wyborem dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na większy wydatek. Do mnie trafił egzemplarz z problemem uruchamiania się, dlatego jego działanie było losowe, raz się uruchamiał i potrafił grać godzinami, innym razem nie załączał przekaźnik wyjść głośnikowych itp. Po oględzinach znalezione zostało, popękane spoiwo lutownicze przy stabilizatorze NJM7806FA, więc usterka dość prosta do naprawy i bardzo często występująca w urządzeniach z tamtego okresu. Przeważnie przy elementach oddających znaczną ilość ciepła.

Popękane spoiwo lutownicze.

Specyfikacja:

Tuning range: FM, MW
Power output: 48 watts per channel into 8Ω (stereo)
Frequency response: 20Hz to 50kHz
Total harmonic distortion: 0.05%
Input sensitivity: 2.5mV (MM), 150mV (line)
Signal to noise ratio: 78dB (MM), 95dB (line)
Speaker load impedance: 6Ω to 16Ω
Video Connections: composite
Dimensions: 434 x 120 x 312mm
Weight: 6kg
Accessories: RC-174 remote control

Pomiary:

Obciążenie 4 Ohm dla kanału prawego i lewego. Moc wzmacniacza około 65W.

Obciążenie 8 Ohm dla kanału prawego i lewego. Moc wzmacniacza około 50W.

Galeria:

2 komentarze do “Denon DRA-365RD”

  1. Witam
    Za te pieniądze i gdy jest sprawny technicznie to bardzo dobry wybór. Na plus to, że konstrukcja jest na tranzystorach. Co do brzmienia to kwestia indywidualna oraz doboru kolumn.

    Pozdrawiam Andrzej

    Odpowiedz

Dołącz do rozmowy

Witaj na moim blogu, gdzie elektronika i oprogramowanie to główne tematy. Jako osoba za sterami tego miejsca, dążę do dostarczania wartościowych treści. Twoje komentarze stanowią dla mnie napęd do ciągłego doskonalenia. Ciekawią mnie Twoje myśli, pytania i osobiste doświadczenia związane z tym fascynującym światem. Przeglądając wpisy, na pewno masz wiele pomysłów i opinii. Nie krępuj się, podziel się nimi poniżej. Każdy komentarz to nie tylko opinia zwrotna, ale także początek inspirującej dyskusji.