Wzmacniacz Sony TA-F670ES

Wzmacniacz Sony TA-F670ES pochodzi z początków lat dziewięćdziesiątych. Jest bardzo dobrze zbudowany oraz “muzykalny”, za co doceniają go użytkownicy. Do mnie Sony TA-F670ES trafił z przypadłością samoczynnego wzrastania oraz spadania poziomu głośności przy wyłączonym trybie direct. Zrobiłem także ogólny przegląd oraz czyszczenie całego wzmacniacza.

Wzmacniacz Sony TA-F670ES.

Przedwzmacniacz

Najwięcej pracy okazało się nad przedwzmacniaczem. Pierwszą usterkę wskazuje mocno odbarwiona część płytki PCB pod bankami rezystorów odpowiadającymi za obniżenie napięcia zasilania dla stabilizatorów LM7815, LM7915. Rezystory te zastałem popękane, co kwalifikuje je do wymiany.

Pomiary kondensatorów wykazały połowę z nich do wymiany. Kondensatory zastosowane przez producenta to NIPPON CHEMICON, seria AVF oraz Nichicon MUSE (zielone). Do wymiany wykorzystałem “markowe” kondensatory, żadne no-name. Dedykowane dla zastosowań audio takie jak ROE (VISHAY Roederstein), BCcomponents (Vishay), Nichicon.

Przegląd i czyszczenie – wzmacniacz Sony TA-F670ES

W przedwzmacniaczu, na płytce selektora, płycie głównej, płycie części zasilania i wyjść-gniazd głośnikowych, na płycie z potencjometrami barwy i przełącznikami przejrzałem pod kątem zużytych spoiw lutowniczych oraz wyczyściłem płytki. Przylutowane zostały wszystkie miejsca newralgiczne takie jak złącza, nagrzewające się tranzystory, stabilizatory itd.

Także wyczyściłem przełączniki wyboru wkładki gramofonowej i trybu direct oraz przekaźniki wyjść głośnikowych.

Na koniec została regulacja prądu spoczynkowego oraz pomiary weryfikujące sprawność sprzętu.

Wzmacniacz Sony TA-F670ES - pomiar.

Internety

https://www.hifiengine.com/manual_library/sony/ta-f670es.shtml

Społeczność, zapraszam do odwiedzin.

https://www.facebook.com/digichip/
https://www.instagram.com/digi_chip/
https://www.youtube.com/channel/UCdsWnKzt6H4xBLd6Jwr8BqA

Dodaj komentarz